Επόμενος αγώναςΗλυσιακός vs ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ/25/02/2024/Ριζούπολη (Γ.Καμάρας)

ΝΙΚΗ – ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

Τη νίκη που άξιζε εδώ και καιρό κέρδισε ο Απόλλωνας μέσα στη Ριζούπολη ενάντια στον Ερμή Ζωνιανών.

Παρά τις απώλειες λόγω τραυματισμών, κατάφερε να πετύχει τέσσερα τέρματα και να επικρατήσει με μεγάλη άνεση.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας ήταν απόλυτος κυρίαρχος  με τον Τασιούλη να ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας, με ένα δυνατό αριστερό σουτ έξω από την περιοχή. Στη συνέχεια o Καραγκούνης σκόραρε με δεξί σουτ εκτός περιοχής, ενώ ο ίδιος λίγα λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι, το οποίο και πέτυχε κάνοντας το 3-0 για τον Απόλλωνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πριόνας πέτυχε το τέταρτο γκολ για την ομάδα της Ελαφράς Ταξιαρχίας. Προς το τέλος του παιχνιδιού, ο Ερμής Ζωνιανών πέτυχε 2 τέρματα, το πρώτο από πέναλτι και το δεύτερο από αμυντικό λάθος σε κόρνερ του Απόλλωνα.

Η προσπάθεια όλης της ομάδας επιτέλους δικαιώθηκε και το τελικό αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει το παιχνίδι.

Η πρώτη νίκη του Απόλλωνα δίνει την ώθηση που χρειαζόταν η ομάδα για να διεκδικήσει τα αποτελέσματα που αξίζει!

Με σκληρή δουλειά και προσήλωση, η μεγάλη προσπάθεια συνεχίζεται!