ΚΡΙΜΑ… ΠΕΤΑΞΕ ΔΥΟ ΒΑΘΜΟΥΣ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ…

Με καθαρά σημάδια βελτίωσης η ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι του Σαββάτου.

Τελικά και πάλι δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς και η στεναχώρια στα πρόσωπα παικτών και φιλάθλων πολύ μεγάλη.

Η ομάδα του Ρόναλντ Γκόμεζ, ήταν η κυρίαρχη του παιχνιδιού, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες σε αντίθεση με την Προοδευτική που δεν έφτανε στην εστία του Απόλλωνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλωνας, παρά το γεγονός ότι η απόδοση της ομάδας δεν ήταν το ίδιο καλή, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 57′ με τον Παπαχρονόπουλο με ένα όμορφο τελείωμα.

Ένα 10λεπτο…ανεξήγητης παθητικότητας, ένα λάθος που ξεκίνησε από τη μεσαία γραμμή και η Προοδευτική κέρδισε πέναλτι για να γράψει το 1-1, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.

Στα θετικά της ομάδας της Ριζούπολης, συνέχισε να εμφανίζει καλυτέρευση σε σχέση με τα προηγούμενα ματς, ότι και πάλι δημιούργησε αρκετές τελικές φάσεις και αυτό είναι βασικό για μια ομάδα.

Ταυτοχρονα ο αγωνας τελειωσε χωρις τραυματισμους,ενω και παλι αμυντικά λειτούργησε καλα μη επιτρέποντας στον αντίπαλο να δημιουργησει ευκαιριες.

Το προβλημα ομως στο σκοράρισμα,στοίχισε και παλι βαθμους,οπως και στα προηγούμενα δυο παιγνιδια,κατι που…πρέπει να αλλάξει φυσικα.