Επόμενος αγώναςΗλυσιακός vs ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ/25/02/2024/Ριζούπολη (Γ.Καμάρας)

ΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΩΣΕ 3 ΤΕΡΜΑΤΑ…ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Ισόπαλος έληξε ο εκτός έδρας αγώνας του Απόλλωνα στην Κρήτη κόντρα στον ΠΟΑ.

Αν και η ομάδα της Ριζούπολης σκόραρε 3 φορές (!!!), της ακυρώθηκαν 2 τέρματα, με αποτέλεσμα το φύλλο αγώνα να γράφει 1-1.

Ο Απόλλωνας που είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλο τον αγώνα, ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο έβδομο λεπτό είχε δοκάρι με τον Καραγκούνη, για να σημειώσει ο ίδιος παίκτης αμέσως μετά τέρμα, το οποίο ακυρώθηκε ως οφ-σαιντ.

Στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου,ύστερα απο ομαδικό αμυντικό λάθος και κόντρα στη ροή του αγώνα,ο ΠΟΑ κατάφερε να προηγηθεί από… καραμπόλα του Νύκταρη.

Νεο τέρμα που πέτυχε ο Ρέτζος ακυρώθηκε επίσης απο τον Κρητικό διαιτητή. Ο Απόλλωνας συνέχισε να πιέζει με αποτέλεσμα να κερδίσει πέναλτι με το Ράμμο στο 78, το οποίο εκτέλεσε ο αρχηγός της ομάδας (Πιαστόπουλος) και έγραψε το 1-1.

Φυσικά στη συνέχεια δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο, αφού με τα συνεχή σφυρίγματα,τα φάουλ,τις καθυστερήσεις ο χρόνος κύλησε και ο Απόλλωνας παρά τις προσπάθειες δεν μπόρεσε να αλλάξει το σκορ.

Ακόμη μια ατυχία, πέραν της ισοπαλίας, είχε η ομάδα της Ελαφράς Ταξιαρχίας, καθώς ο νεαρός αμυντικός Μιχάλης Βαλασσόπουλος υπέστη τραυματισμό στο χέρι (κάταγμα σκαφοειδούς), με τον ίδιο να δηλώνει πολύ στεναχωρημένος.

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια δήλωσε ο προπονητής Ρόναλντ Γκόμεζ, τονίζοντας πως η ομάδα μπήκε δυνατά σ’ ένα δύσκολο παιχνίδι.

Ο Απόλλων συνεχίζει χωρίς ήττες, αλλά δουλεύοντας πιο σκληρά για την κατάκτηση της πολυπόθητης νίκης στο επόμενο παιχνίδι μέσα στο γήπεδό του με τον Πανιώνιο.